| Marinusky a întrebat:

Salut, de luni merg la sala am 16 ani și 75 de kg și am burtă, întrebarea mea este, trebuie sa dau jos surplusul de pe burta mai întâi ca să pun masa musculara sau pot pune și așa masă?

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Poti pune si asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Jenescu_Ionut_1983 a răspuns:

Fiecare sala cat de cat ok, are un antrenor. La antrenorul acela poti sa-i pui o gramada de intrebari fara sa te simti jenat. El o sa-ti recomande exact ce exercitii sa faci si cum poti progresa. Majoritatea sunt persoane foarte deschise la care poti sa le spui orice. Crede-ma, au auzit tot felul de idiotenii si nu-i mai sperie sau jeneaza nimic. Eu am avut 135 de kg, am intrat in sala si m-am dus direct la antrenor. Asta m-a vazut si mi-a zis direct, dupa cum umblam, ca sigur am probleme cu coloana si imi recomanda exercitiul asta, asta, asta, inainte sa ma apuc de muschi. Am ramas foarte buni prieteni.