| iKireS a întrebat:

De Luni pana Joi am fotbal la 1 si Vineri la 8:50. Ce as putea sa mananc sa am mai multa energie la orele alea?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Ca sa fac totul mai scurt si sa si explic pe intelesul tau carbohidratii sunt sursa principalii a corpului de energie, fara ei corpul nu ar rezista sau mai bine zis nu ar exista, dupa parerea mea toti trebuie sa consumam cateva mese bogate in carbohidrati si fibre. Revenind la intrebarea ta incearca cu 1 ora jumate - 2 ore inainte de fotbal sa mananci o masa bogata in carbihidrati. Exemple de carbohidrati: Fulgi de ovaz, Orez. Deci incearca inainte de fotbal cu 1-2 ore sa mananc o masa bogata in carbohidrati ca sa iti dea surplusul de energie de care corpul tau o sa aiba nevoie in orele ce urmeaza si dupa fotbal cand nivelul de glicogen este scazut tot baga o masa bogata in carbohidrati care iti va da energie.

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Doua galeti de steroizi si una de agent mutagen big grin

| francut a răspuns:

Pe langa mesele consistente, mananca si miere de albine.

| Anonimu1 a răspuns:

Migdale,ciocolata neagra,iaurtul grecesc,condimentele, popcorn, legume și frunze verzi(salata...), cereale integrale, afinesi oua