| Tiger7777 a întrebat:

Salut, de maine ma apuc de sala. Ma gandeam ca in prima zi sa fac umeri+piept+tricepsi doar ca ieri am fost vaccinat la umar si inca ma mai doare destul de tare daca ma ating sau daca fac efort. Pot sa fac maine exercitii pentru umeri daca voi mai simti o durere usoara, se poate intampla ceva? Mi-am facut singur si un program pentru fiecare zi, pe care il voi incepe de luni, saptamana asta voi merge de vreo 3-4 ori ca sa ma acomodez. Programul ar fi urmatorul:
Luni- Triceps, Umeri, Piept
Marti pauza
Miercuri- Biceps, Spate, Trapez
Joi- Abdomen+Piept+Umeri+Triceps
Vineri- Trapez, BIceps, Spate
Sambata- Picioare
Este bine? Este prea mult?

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

E ok, e un fel de push-pull-legs, dar cu picioare neglijate laughing
Incearca, vezi sa nu faci foarte multe exercitii, nu iti trebuie volum mare daca antrenezi grupele de doua ori pe saptamana.
Cat despre durere, fa fara grija, nu ai probleme cu oasele sau muschii, deci n-ai ce pati. Nu ar trebui sa poti face nici piept si nici triceps daca durerea e prea mare, nu doar umeri laughing