| dani13 a întrebat:

De mult am o problema cu incheieturile (la maini...). Dar acum din cauza ca depun mai mult efort nu ma dor doar incheieturile ci si oasele de la palma cand tin in mana greutati, nu din prima ce dupa un timp....In fine asa ca m-am apucat sa beau lapte, 1l pe zi, asta ar ajuta sa-mi intaresc oasele? Din cate stiu laptele contine calciu,
deci m-ar ajuta sa nu ma mai doara?
Astept raspunsuri dau funda happy

1 răspuns:
| IRaluca a răspuns:

Daca faci efort mare e normal sa te doara oasele, dar daca durerea e insuportabila atunci ar trebui sa faci un control preventiv, sa stii sigur daca mai poti face sport ( in unele cazuri de dureri se ascund boli care te-ar impiedica sa mai faci efort fizic).