| RaulB1997 a întrebat:

Salut,
De vreo 3 ani am probleme cu coloana, in zona lombara si incerc sa stau cu spatele cat mai drept ca sa nu mai simt durerea. De o saptamana am inceput sa merg la sala de forta si nu stiu daca sa evit exercitiile care implica zona lombara sau sa imi dezvolt muschii din acea zona ca sa fie mai sustinuta coloana. Oare va disparea durerea daca dezvolt muschii din zona lombara? Mentionez ca sunt un tip inalt si slabut.

Răspuns Câştigător
| eviiil a răspuns:

In primul rand ar trebui sa mergi la un medic sa iti dea un diagnostic. Poate ce ai tu nu se rezolva prin sala.Eu unu nu recommend, poti agrava mai rau durerea.Ai nevoie de exercitii speciale pe baza diagnosticului, fara greutati sau foarte mici.