| Pitticc34 a întrebat:

Deci am o problema. Nu prea o am cu rezistenta.Eu vreau sa alerg. Si azi am incercat sa alerg dar dupa vreo 2-3 minute ma opream.Nu stiu pur si simplu ziceai ca am ceva bolovani in piciore si ma ardeau gambele. Ce sa fac? Sau macar spuneti-mi alte metode cum sa slabesc la picioare si la gambe?

Răspuns Câştigător
| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Alergatul e foarte bun dar si genoflexiunile ajuta in cazul tau.
Cand alergi tragi aer pe nas si expiri pe gura si trebuie sa incerci sa-ti gasesti un ritm constant.
Eu cand alerg ascult muzica in casti ma ajuta sa ma concentrez si nu ma mai gandesc la picioare. Daca alergi macar jumatate de ora in fiecare zi, in 2-3 saptamani o sa vezi diferenta.
Succes!winking