| jack115 a întrebat:

Salut, doresc sa adun in masa musculara, am 1.82 m. in jur de 60 kg, arat pea slab. Ce exercitii imi recomandati pentru a adauga masa musculara?
Dau funda

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la sala, sub indrumarea antrenorului vei reusi.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Dacă esti începător te axezi pe exercițiile de baza/compuse din culturism. În sala doar iti stimulezi tesutul muscular sa creasca, mușchii ii faci in bucătărie mâncând corect plus odihna, mușchii cresc in zilele de pauza/somn. Ai nevoie de carbohidrati (ii ajustezi in functie de rezultate, de la +150g la 400++ depinde de metabolism, dar nu cred ca va fi cazul tau), proteina merge la 2g/kg, grăsimile (1g + -, ajustezi in functie de rezultate). Dacă esti începător mergi pe full-body, sunt demonstrate ca fiind cele mai eficiente. De 2-3 ori pe saptamana.

| jack115 explică:

Fara a merge la sala