| AlinIZ a întrebat:

Salut, doresc sa iau creatina ca sa am mai multa energie si pentru munca. Acum stiu ca daca iau creatina si nu-mi lucrez corpul este egal cu 0 dar sunt pe domeniul mecanic si ma gandeam ca merg astea 2 eventual sa ma ajute si cu energia si sa ma maresc exersand si acasa eventual.
Acum ma gandesc ca poate imi voi dezvolta muschii prost, pareri?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoie de creatina, fiindca o produce corpul nostru sanatos, dar ai nevoie de hrana SANATOASA mancata zilnic, ca s ate dezvolti frumos, armonios si sanatos.

| Cosmin86 a răspuns:

Creatina nu prea da energie... dar in afara de energie pentru munca, ce alte obiective ai? Masa musculara, definire, forta, rezistenta, etc?

| AlinIZ explică (pentru Cosmin86):

Asa am citit pe net in legatura cu energia.
Da ma gandeam ca poate ma si ajuta cu masa musculara, forta.
M am gandit sa ma duc si la sala dar cum as veni obosit de la una si sa ma duc la alta n as vrea

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlinIZ):

Ce munca faci? Cat de obositor e?

| Slade11 a răspuns:

Salut!
Creatina nu te va ajuta daca nu faci niste exercitii si nu vei destula apa. Daca vrei energie, investeste in niste vitamine.