| anonim_4396 a întrebat:

Salut, doresc sa imi achizitionez o bicicleta de sosea "semicursiera / cursiera" insa sunt putin confuz in legatura cu dimensiunile. Eu am 1.73 inaltime si nu stiu ce dimensiune sa aleg la roti, 28 sau 26 toli, cred ca 28 e putin cam mare. Cine ma poate ajuta cu un raspuns clar si concis primeste funda.
Nu ma intereseaza decat raspunsuri in toli.
Multumesc

2 răspunsuri:
| Hassel a răspuns:

Marimea rotilor nu e relevanta. Ca sa afli ce bicla ti se potriveste, cel mai bine e sa te sui pe bicla respectiva si sa o incerci! Inaltimea nu are legatura doar cu rotile, ci si cu saua si cadrul biclei.

| nyko98765 a răspuns:

Eu zic sa o iei pe cea cu 28 de toli adica poate o sa mai cresti happy