| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut, dupa cam 4 ani cumpar si eu o bicicleta la mana a doua aici unde ma aflu, bicicleta e ok la pretul ei de 175 lei i-am pus cauciucuri noi si camere, lumini si cam atat, am cumparat si pinioane dar pe care le-am luat nu sunt asa cum stiam eu ca sunt, va las un link catre ele
https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/shimano /CS-HG41-7.html
cum le montez pe astea habar nu am? Multumesc

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Din ce spui trag concluzia ca ai butuc cu prindere pe filet pentru pinioane.
Astea din link sunt pe caseta nu pe filet, scrie destul de clar in descrierea produsului si se si vede din poza.
Nu sunt compatibile cu butucul tau.

| Sekim a răspuns:

Salut
Daca căutai și tu puțin pe net, găseai imediat răspunsuri.
https://m.youtube.com/watch?v=AExdpoHcjTA
Succes
See youwinking

| ALEXXXL19 explică:

M-am uitat înainte la clipul acela dar n-am înțeles de unde cumpăr acel filet ax cum ii zice că pinioanele astea nu sunt complete sau ce. Există mai multe modele de pinioane. Eu in Romania cumpărat pinioane cu totul adică cu tot cu axu ăla cu clicheți și bilele alea fost infiletsm pe axul roti și gata

| ALEXXXL19 explică:

Si de unde caseta aia ca sa le montez daca se poate, nau costat mult cam doua pachgete de tigari deci nu e o pierdere mare

| Iulian_Covalencu_1964 a răspuns:

Trebuie sa ai filet pe ax si la ele pe dinauntru si doar le insurbezi