| Mihai985624 a întrebat:

Este bun acest program de sala?

luni: piept,biceps,umeri,putin cardio,

miercuri:

picioare, abdomen, cardio,

vineri:

spate, triceps, cardio,

sambata sau duminica, alergat in parc.

Sunt un baiat mezomorf de 20 de ani, am facut destul de mult sport cand eram mic si imi place sa merg la sala(am facut sala doar 3 luni vara trecuta, acum m-am apucat din nou). Incerc sa mi fac un program care sa ma ajute sa pun muschi intr-un ritm lent dar sigur. Orice sugestii din partea voastra sunt binevenite!

Răspuns Câştigător
| vLooM a răspuns:

Daca faci luni: piept, biceps, umeri, putin cardio ( Faci degeaba, iti strici toata ziua daca bagi piept, biceps si umeri )

Eu iti recomand sa faci asa:
Luni: Piept + biceps
Marti: Picioare + Abdomen
Miercuri: Spate + Triceps
Joi: Cardio
Vineri:Umeri + Trapez

Dar tu alegi cum vrei sa faci happy Eu ti-am dat doar un exemplu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In zilele cand faci cardio nu faci alte exercitii. In principiu, faci cardio luni, miercuri, vineri si lucrezi pentru celelelate grupe de muschi in zilele celelalte.

| peperonies a răspuns:

Nu e bun.
https://stronglifts.com/5x5/
asta e bun.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Pfff prea multe de facut...

| Roliii a răspuns:

Nu,totul trebuie sa mentii constant atat la partile corpului cat si la mancare, de toate ai nevoie in mod moderat, si mergi si tu de 3 ori pe saptamana, o zi da o zi nu, weekend nu, ca sa ai si pauze intre exercitii, si odata la 2 sapt. alearga si tu macar o jumat de ora o ora pentru rezistenta in loc sa te duci la sala

| raducristian1 a răspuns:

Prea incarcat programul Luni. Mai bine mai faci inca o zi