| Nicu7819 a întrebat:

Salut, este posibil sa poti creste in inaltime fara a practica un sport gen baschet, volei, inot? Ma refer la exercitii pe care le poti face si acasa si care sa te ajute cu 3-4 cm cel putin; daca da, imi puteti da exemple si cam cum ar trebui facute sau gen un program?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista exercitii pentru cresterea in inaltime (si NU, basketul NU inalta). Inaltimea e determinata genetic.

Chestia cu 3-4 cm "cel putin" e o mega cretinitate.

| Ineys a răspuns:

Cati ani ai?
Intr-adevar, inaltimea e determinata SI DE sport/alimentatie si un mediu inconjurator sanatos, dar 80% e genetic.

| Nicu7819 explică (pentru Ineys):

Salut, 16 ani si cred ca am 167, 168, ar fi posibil sa mai cresc cel putin 175? Sau cat crezi ca pot creste pana la 20 de ani?