| ZbarMario a întrebat:

Salut! Ești cineva care a folosit beta alanina? Daca da,este buna de ceva, chiar ajuta la creșterea masei musculare? După cât timp se vad rezultatele? Și câte grame trebuie administrate zilnic?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Salut. După mine beta alanina nu este un supliment atât de important față de altele (gen creatină, caseină, whey, glutamină, oxid nitric). Beta alanina se ia în general de sportivi care au nevoie de forță precum boxerii (să își crească forța loviturilor), halterofili... sau de cei care practica sporturi de anduranță gen cicliștii, maratoniștii. Îți crește puțin forța și rezistența și cam atât, nu este ceva wow. Se ia 2 grame pe zi; în general 1 gram înainte de antrenament cu 30 minute și 1 gram după antrenament, iar în zilele de pauză se iau 2 grame pe stomacul gol cu 30 min înainte de micul dejun.

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

E un amino acid si daca nu esti vreun pui de profesionist nu o sa se vada nici un efect fata de pieptul de pui.