| Augustin_IRazvan_2000 a întrebat:

Salut, eu am 13 ani și aș vreau sa știu dacă are ceva dacă fac sala, dar nu sala adică sa faci cu greutăți mari din astea mici

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nimic. Mergi cu incredere.

| ziftode a răspuns:

Evident ca poti sa faci cu greutati mici

un copil si sau un incepator intotdeauna va fi pus la greutati mici, pentru ca altfel nu mai e sala, in loc sa faci 40-50 cu o greutate potrivita, faci numai 1-2 cu o greutate mare, moment in care nu faci nici pe departe destula miscare ca sa se mai numeasca "sala"

| Cosmin86 a răspuns (pentru ziftode):

Exista antrenamente si de 1-2 repetari, sunt antrenamentele pentru forta bruta. Si tot sala se numeste.

Evident, nu sunt pentru copii de 13 ani sau pentru cei care au mai putin de 1-2 ani de sala... antrenamentele cu doar 1-2 repetari sunt cele mai obositoare si iti uzeaza tendoanele cel mai mult.

| Nathalie18 a răspuns:

Nu are nimic, poti face linistit. Sportul e sanatos

| penus a răspuns:

Invata ba prostule carte lasa sala