| Adrian1555 a întrebat:

Salut
Eu am intrat in perioada de masa musculara
Doar ca problema e ca gen
Eu ma trezesc
Ma duc la sala undeva pe la ora 19
Dar pana atunci nu mananc cine stie ce
Maxim 600kcal
Dar dupa ce plec de la sala cam pe la 11 mananc mai mult
In jur de 1500-2000kcal
E ok daca eu mananc mai mult dupa si nu inainte ca sa transform acele kcal in musculatura?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU am inteles totusi, tu te terzesti pe la 6 seara?
Dar dimineata ce faci?
Pentru ca dimineata este timpul optim si maxim, ca sa faci sport!
Iar lipsa meselor regulate nu ajuta deloc cresterea musculaturii si nici sanatatea corpului.

| aXy99 a răspuns:

Vei creste foarte bine. Important e sa fii in surplus calorc si proteic, sa iti stimulezi eficient musculatura si sa te odihnesti. Ca tu dormi de la 22 pana la 6 sau de la 6 dimineata pana la ora 14 e irelevant.

| siriusblack98 a răspuns:

Ora 19 inseamna 7 seara.Si zici ca mananci cam pe la 11 noaptea (de vreme ce ai zis ora 19, banuiesc ca vorbim de program nocturn) baga-i tu 2000 de calorii la miezul noptii ca sa iti faci ficatul in tine pateu.Mesele neregulate si un program de odihna dezordonat nu favorizeaza cresterea masei musculare.Bine,acum mai tine si de genetica.Nu pot eu sa zic la sigur ca nu vei creste tu in masa deloc chiar si cu programul asta (care e praf).