| redds98 a întrebat:

Salut.Eu fac sala de 3 luni.Si am incercat tot felul de programe.Eu acum il folosesc pe asta: Luni-Piept cu biceps Marti-Picioare Miercuri-Pauza Joi-Spate cu triceps Vineri-Umeri cu trapez. Voua cum vi se pare acest program?(daca cumva faci sala de 2 zile nu te mai obosi sa raspunzi big grin )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, este numai bun cum l-ai făcut să nu îl schimbi. O zi fainahappy

17 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Foarte bine ai facut nu conteaza funda bravo

| KilluaZoldyck a răspuns:

Este bun asta ce il faci acum sa nu il schimbi asa il aveam si eu

| FitnessTrainer a răspuns:

E destul de ok, dar nu stiu joi daca iti ramane timp si pentru triceps. Spatele e o grupa foarte mare si ti-as recomanda sa-l faci singur intr-o zi. Eventual, poti muta tricepsul vineri si sa muti trapezul cu spatele.

| redds98 explică (pentru FitnessTrainer):

In maxim 2 ore termin, nu-i problema timpul. big grin

| FitnessTrainer a răspuns (pentru redds98):

Nu-i vorba neaparat de timp, e vorba de dezvoltarea tricepsului. Dupa un antrenament epuizant la spate, nu stiu daca mai poti trage asa tare la triceps. Daca poti, foarte bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru redds98):

Prea mult 2 ore, maxim 1 ora.

Daca stai mai mult de 1 ora te antrenezi PROST.

| redds98 explică (pentru Cosmin86):

Cine te-a mințit?

| Cosmin86 a răspuns (pentru redds98):

Anii de experienta.

De cati ani faci sala? Ce recorduri ai?

p.s. : 2 ore se antreneaza doar COPIII PAMPALAI care cred ca asa fac muschi.

Dupa 1 ora nivelul de testosteron SCADE si deja antrenament e contra-productiv. ( sau tu esti DOPAT si iti faci repede injectie cu testosteron? atunci poti sta si 3 ore ).

| vLooM a răspuns:

Este bun... dar mai bine. faci vineri biceps si triceps, si luni faci doar piept... (Parerea mea) happy
Succes in continuare
Eu fac :
Luni - Doar piept
Marti - Umeri si trapez
Miercuri - Picioare
Joi-Spate
Vineri - Biceps - Triceps

| redds98 explică:

Copiii pampalai...auzi la tine.Nu e ca si cum as antrena doar o grupa 2 ore laughing.Iar cu dopatul, stai linistit ca nu iau nici macar proteine.Iar in 3 luni am crescut foarte mult pentru ca am gena buna si ca mananc bine.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru redds98):

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, migdale, nuci

Deci nu iei proteine, adica stai nemancat?

sau esti prea INAPT sa spui "suplimente"? ( proteine simplu = mancare ).

Stai 2 ore la sala => esti un COPIL PAMPALAU si FIRAV.

"crescut foarete mult" in 10-12 ANI de sala, nu in 3 luni amarate.

A crescut "foarte mult" in 3 luni... COPIL MIC, exact cum spuneam.

| redds98 explică:

Cand spuneam proteine ma refeream la suplimente alimentare(shake-uri).Tie ti se pare ca la 15, 9 ani fac bodybuilding? laughing Eu fac doar ca sa arat bine.Iar cand am spus ca am crescut destul de mult ma refeream ca am ajuns cum am propuswinking.Iar faza cu timpul..Eu am facut multe sporturi dealungul anilor.Iar corpul meu rezista la 2 ore de sala, iar al tau doar 1 ora.Probleme?

| Cosmin86 a răspuns (pentru redds98):

1. nu mai pune comentariu general, da si tu reply pe raspuns, sa primesc si eu NOTIFICARE ca ai raspuns

2. rezista ca nu te duce capul... si la mine rezista, dar eu chiar vreau sa-mi maresc forta, asa ca-mi organizez antrenamentul a.i. dupa 45 de minute ( rar 1 ora ) sa fiu RUPT. De-aia ma antrenez doar cu greutati mari si PAUZE SCURTE intre serii.

Imi placea stilul lui Arnold : intr-o ora se antrena atat de intens ca vomita sau lesina dupa big grin, si ai vazut cat de mare s-a facut... nu a stat niciodata 2-3 ore, pana nu a inceput sa-si injecteze steroizi.

Aici nu e problema daca "rezisti", e problema daca TE DUCE CAPUL sa stii sa te antrenezi.

Vezi si tu pe ORICE SITE de bodybuilding/fitness cat se sta la un antrenament.

COPIL MIC SI FIRAV, imi explica el mie ca sta 2 ore!

| Cosmin86 a răspuns (pentru redds98):

P.s. : e bine ca dupa 3 luni, un COPIL PAMPALAU SI FIRAV imi da mie sfaturi cat sa stau la sala rolling on the floor

Face sala de 3 luni... si "Stie el" cum sta treaba.

COPIL PAMPALAU SI FIRAV, asa ramai, PUNCT.

| redds98 explică:

Nu pot sa-ti dau replay ca-ti raspund de pe telefon..Pnm eu nu am specificat ca stau 2 ore, am zis ca stau maxim 2 ore..Luni cand am avut piept cu biceps am stau 1h si 34 min pentru ca eu incerc sa ''lovesc'' pieptul din toate partile.Iar cu alea 45 de min ale tale nu as reusi.Dar daca mai ai nevoie de sfaturi imi poti lasa mesaj.O zi buna! laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru redds98):

Eu sa am nevoie de sfaturi?

Cand o sa impingi 150 kg de la piept sau o sa faci tractiuni cu 30 kg legate de tine ( la o greutate de 90 ), atunci sa-mi dai tu mie sfaturiwinking

Copil mic

| redds98 explică:

Usor ca era o gluma. happy