| NYØ2002 a întrebat:

Salut,eu ma numesc Gabriel si fac sala de o saptamana, am mai fost 3 luni in septembrie 2018 si m-am lasat in decembrie din cauza ca imi era frica ca nu ma mai inalt si din cauza banilor.

Eu adevarat ce mi-a spus unul ca daca fac in fiecare zi cardio scade masa musculara?(Mie imi trebuie si rezistenta ca vreau sa intru in armata si in primul rand sa imi maresc viteza).
Eu la banda dau la inceput de program 15 min si dupa 10min bicicleta.

Program de Fitness
Luni: Piept-Triceps-Umeri-Abdomen
Marti: Spate-Biceps-Trapez
Miercuri:Abdomen-Picioare-Gambe
Joi: Piept-Triceps-Umeri
Vineri:Spate-Biceps-Trapez-Abdomen
Sambata :Full Body
Duminica: Pauza

Cardio in fiecare zi.
Abdomen o zi da si una nu.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ala nu e program, e o prostie. O grupa se lucreaza o data pe saptamana, maxim de 2 ori. Muschii se dezvolta in zilele de pauza, tu le dai o singura zi sa creasca, duminica.

| NYØ2002 explică (pentru Cosmin86):

Mie mi se pare ok ca fiecare grupa de muschi sa se odihneasca 48-72 ore si e mai mult faza de la alimentatie ca trebuie sa mananc mult ca asa mai cresc muschii