| Marin46 a întrebat:

Eu momentan am 90 de kilograme si vreau sa ma apuc sa slabesc.Momentan nu am bani de sala deci vreau sa fac exercitii acasa, si nu vreau pastile de slabit.As vrea sa imi ziceti si mie ce as putea sa mananc si ce exercitii sa fac( cate serii, si exemple de exercitii).

Răspuns Câştigător
| ToateNumeleSuntLuate a răspuns:

Iti pot zice din experienta, am scazut de la 110 kg la 88 in 10 luni. Cum? Relativ simplu : am renuntat complet la paine, dulciuri, paste fainoase. Dimineata lapte degresat cu musli sau iaurt degresat, la pranz friptura pe grill de preferat de pui sau de porc dar fara grasime - muschi, si seara o salata de varza cu rosii, morcovi, piept de pui taiat marunt, putina branza, putin ulei si otet balsamic. In fiecare duminica am renuntat la regim si am mancat ce am dorit, fara sa ma imbuib. Ca si exercitii in fiecare seara 30 de minute de alergat usor (este indicat sa iti iei adidasi de alergat, chiar ajuta), o pauza de 10 minute, urmata de 30 de abdomene, pauza 5 minute si cateva exercitii pentru arderea grasii de pe spate si maini - iei 2 greutati (eu nu am avut asa ca am folosit 2 bidoane de 10 litrii) le tii in maini si ridici incet mainile in lateral pana la nivelul gatului - dupa care le lasi jos incet - repeti de 20 de ori - dupa care reiei de aceasta data cu mainile in fata. In prima luna e ceva mai greu, vei scadea cam 6-10 kg dupa care va deveni doar o rutina.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Tot ce se face in armata fara bare poti face acasa numa sa nu te saturi repede si sa renunti.