| efimash a întrebat:

Salut, fac abdomene exercitii pentru abdomene dar de ce am numai 4 patratele? vreau 6 patratele cum sa fac sa am 6 patratele?

6 răspunsuri:
| κλάους a răspuns:

Toti avem 6 patratele din. natura. IDeea este ca cele de jos, ultimele doua (poate penultimele) se "fac" mai greu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru κλάους):

Pentru ca nu le lucreaza nimeni, de-aia, oamenii isi lucreaza abdomenul facand clasicele abdomene, care lucreaza partea de sus si cea de mijloc, pentru partea de jos exista alte exercitii, cu miscare opusa : partea de sus a corpului sta nemiscata si partea de jos se misca, pe scurt : ridicari de picioare din atarnat, plan inclinat, etc.

Nici un crunch inversat nu strica.

| κλάους a răspuns (pentru Cosmin86):

Da. La asta m-a referit si eu. PEntru fiecare parte exista cate un exercitiu diferit, si, cei mai multi, lucreaza doar partea de sus si mijloc, si uita ca sunt alte exercitii pentru partea de jos. Numai eu cred ca meriti sa ai funda? big grin

| dragosvalentin69 a răspuns:

Te tii agatat de o bara, si ridici genunchii la piept. Vezi ca abdomenul se lucreaza de 2 ori / saptamana.

@ http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html

| IadidK a răspuns:

Toate la timpul lor...

| D333333NIS a răspuns:

Efimash pentru 6 patratele muncesti cred ca pana epuizezi ramai fara aer dar iti spun asa: nu te pune sa faci 6 sau sa te ingrasi ramai asa E bine! daca faci asa in continuare daca ridici obiecte grele poti sa numai te inalti depinde de varsta de la 17-18 ani poti sa incepi sau chiar 22 daca esti pitic