| Sportivul226 a întrebat:

Salut! Fac baschet de 6 ani si il practic la nivel de performanta, fiind in primii 50 din tara. Am uitat sa mentionez ca am 16 ani. Cand eram mic am facut tenis vreun an jumate dar nu am jucat in vreo competitie. Problema cu baschetul e faptul ca am 1.78 si nu o sa cresc mai mult de 1.82-1.83, asa ca sansele sa primes o oferta la seniori scad mult, asadar baschetul s-ar incheia in vreo 2 ani, voiam sa va intreb daca considerati ca am vreo sansa sa fac performanta daca ma reapuc de tenis? L-as practica in fiecare zi, mai ales ca am abilitati motrice si stiu sa fac fata unui sport de performanta. Intrebarea mea este ce parere aveti?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am de unde sti daca vei deveni jucator de performanta dar poti incerca, n-ai nimic de pierdut, doar de castigat.

| DannyBoss84 a răspuns:

Du-te la campionatul mondial de dat laba acolo sigur faci performanta