| azd a întrebat:

Salut, fac sala 5 zile pe saptamana si in fiecare zi dorm dupa-amiaza si fac abd. Credeti ca este prea mult efort?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Se pare ca toata lumea isi da cu parerea fara sa fie in cunostinta de cauza.

Este greu de spus daca este sau nu prea mult efort. Depinde mult de tine, si de ce mananci si care este obiectivul tau.

In general 5 antrenamente pe saptamana este exact cat trebuie, depinde si ce faci la antrenamentele astea. raspunsul este relativ si este imposibil acum de spus cu certitudine.

cel mai bine da-mi un mesaj privat si discutam mai multe detalii.

| azd explică (pentru Nickname1890):

Marti si joi pauza, in rest la sala si dupa ce vin de la sala (~4:00) dorm dupa fac abd cam in 20 de min, chiar si in zilele de pauza.

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Salut
Lucrezi cate o grupa de muschi pe zi!
Muschii cresc in perioada de pauza ( ~3 zile pauza pentru o grupa de muschi )

| WaterDrop a răspuns:

Prea mult efort pentru ce? Daca vrei definire, nu este prea mult. Daca vrei crestere, atunci este.

| IoanaIonuca a răspuns:

5 zile e destul de mult. 4 ar fi cel mai indicat. Am citit undeva ca abdomenul e la fel ca si bratele, de exemplu, nu faci in fiecare zi pentru ca oboseste.