| Bilii a întrebat:

Salut,fac sala acasa cu 2 gantere,diferite exercitii. 3, 4 set uri cu 12repetari.Dar dupa ce termin toate seturile, dupa 10min incep sa nu ma mai simt asa de obosit.si parca simt ca nu am facut de ajuns.Dar in timpul seturilor obosesc. E normal? Tot se pune masa musculara pe mine?

7 răspunsuri:
| Darius50boss a răspuns:

Și eu tot așa simt este normal

| Genevaaa a răspuns:

Atata timp cat simti ca lucrezi ceva si nu e nevoie sa iti iei gantere mai grele e bine, am citit o dată că in timp ce ne antrenam eliberam o subtanta care "pregateste corpul" de efort adică după ce ai terminat vei avea energie.
Eu ca exemplu după orele de la liceu mai bag 2 ore la sală și nu simt că cad din picioare

| Cosmin86 a răspuns (pentru Genevaaa):

Inca nu stii sa te antrenezi... dupa un antrenament REAL la sala, cu exercitii grele si metode de marire a intensitatii (super-serii, serii gigant, serii descrescatoare, etc.), o sa schiopatezi pana acasa...

| Andruskha69 a răspuns:

Nu se pun muschii asa usor, cateva exercitii din joaca si mese haotice ))))

| Bilii explică (pentru Andruskha69):

Da tot se pun muschi chiar daca ma simt neobosit dupa antrenament

| Andruskha69 a răspuns (pentru Bilii):

De acord, daca ai un antrenament pus la punct si alimentatia tot pui muschi si fara sa te simti epuizat.

| Samyyyyy a răspuns:

Da e normal, si pui masa musculara daca ai făcut cum trebuie.