| Celmaitare123 a întrebat:

Fac sala de 3 luni și am rezultate bune, am luat proteine și acum iau creatina. Ce ziceți sa continui cu creatina? Sau sa iau iar proteine? Care e mai buna? Sau as vrea spanac, am auzit ca e bun. E adevărat? Dacă da, sa consum? Ce sa fac sa nu mai aibă gustul rău?

7 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Cu cat iei mai multe prafuri cu atat ai rezultate mai bune. legenda spune ca toti bodybuilderii mari mananca cel putin jumate de sac de ciment pe zi.
mananca mancare si nu mai da banii pe prafuri in primul an de sala.

| DrGoogle a răspuns:

Salut,se recomanda sa utilizezi creatina in cicluri de 8 saptamani, apoi pauza macar o saptamana.
O combini cu proteina, iar spanacul poti sa il mananci linistit e foarte sanatos

| peperonies a răspuns (pentru DrGoogle):

Creatina nu se cicleaza. poti sa iei linistit tot anul.

| DrGoogle a răspuns (pentru peperonies):

Depinde ce urmaresti ce forma vrei sa obtii, creatina retine apa happy

| Celmaitare123 explică (pentru DrGoogle):

Nu vreau sa mă fac " mare " vreau definit, sa se vadă fain mușchii și venele.

| DrGoogle a răspuns (pentru Celmaitare123):

Definirea in mare parte o faci din alimentatie, eu ti-am zis parerea mea cu creatina e sa o ciclizezi mai ales daca vrei definire, iar daca o iei mereu atunci e musai sa faci si cardio

| Cosmin86 a răspuns (pentru Celmaitare123):

Nu ai cum sa fii "definite", fara sa fii "mare" intai. De aceea exista perioada de masa si apoi perioada de definire.

In general 1 an faci masa, apoi 2 luni definire... si tot asa.