| alexandrualex145 a întrebat:

Salut, fac sala de doua luni si un pic si vreau sa pun masa musculara si sa scap si de grasimea de pe burta simultan.
Am grija la alimentatie si vreau sa va intreb daca urmatoarea abordare e corecta: in zilele fara sala si in ziua de cardio si abdomen fac un mic deficit caloric, iar in zilele de masa musculara incerc sa fiu putin peste caloriile de mentinere. Precizez ca am renuntat total la zahar de cand m-am apucat.
De asemenea as vrea sa stiu cat cardio sa fac pe saptamana, fara sa-mi afecteze masa musculara.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recompozitie ai nevoie. Calorii pe mentinere mereu, dar cu proteina ceva mai sus.

| Yugoslavia a răspuns:

Ce vrei tu e destul de greu de realizat, nu prea se bate in cui X cu Y.Ori pui masa musculara si dupa faci definire si automat scapi si de stratul adipos.

| andrei818 a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa ai un stil de viata sanatos si sa faci sport in fiecare zi. Daca doresti o sa las aici acest link de la cele mai efective suplimente care se pot lua pentru un mic ajutor. Cu ajutorul acestui link vei beneficia si de o reducere de care vei avea parte o singura data in viata: https://exipure.com/? hop=andrei818 Suplimentele se numesc exipure si vei observa efecte inca din primele saptamani. Multa sanatate!