| MarinV1234 a întrebat:

Salut!
Fac sala si vreau sa incep suplimentarea cu creatina, dar am o anumita retinere din cauza miturilor despre ea si anume ca aceasta cauzeaza caderea parului.
E adevarat?
Aveti vreun exemplu concret?

4 răspunsuri:
| cehos69 a răspuns:

Nu exista studii suficiente care sa ateste 100% acest fapt, din punctul meu de vedere nu, am luat si eu si surprinzator am par in cap.
mai sa stii ca nu exista diferente foarte mari dintre trasul de fiare cu creatina sau fara, cel putin eu nu am observat cand consumam.

| Bazzed a răspuns:

Https://youtu.be/1__j9eoRcLw (5:38 și mai inainte zicea și ca nu are efecte adverse la cantitatea normala administrata într-o zi, recomand totuși vizionarea în întregime a clipului ca explica mai multe aspecte)

| MarinV1234 explică (pentru Bazzed):

M am uitat, dar nu scrie nimic despre caderea parului happy
Multumesc!

| bornsinner a răspuns:

Daca era adevarat, se mai numea mit? Sper ca intelegi ideea.
Creatina e cel mai studiat supliment din lume, cu sute de articole stiintifice la activ.

Consuma linistit.