| anonim_4396 a întrebat:

Salut, fac skandenberg cu cativa baieti si pe un incepetor il puneam lejer, nici nu ma clintea iar dupa aproape 2 luni de antrenament am ajuns in situatia sa nu il mai pot pune, ba chiar ma da lejer. E posbil asta dupa nici 2 luni? Adica natural ma refer sau e posibil sa se dopeze? El zice ca nu ia substane interzise.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum tragi? Top-roll, hook, push, etc?

| Mihai931 a răspuns (pentru Cosmin86):

Top in general, dar nici pe hook nu reuseam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca este posibil, cu atat mai mult cu cat skandenberg-ul nu implica doar forta. Mai este tehnica/viteza de reactie/postura. Daca cu antrenamentul are si un plan de alimentatie bun, ajuta. Iar in functie de starea lui dinainte de a incepe atrenamenul corpul se poate dezvolta foarte mult in 2 luni, si nu ma refer stric la masa musculara. Pana si o simpla "incalzire" iti poate spori performanta.