| MadalinT00 a întrebat:

Fac volei, dar nu mananc bine! Mananc foarte putin si nu prea am pofta de mancare.Nu stiu ce sa fac ca sa pot sa mananc cat trebuie,avand in vedere ca sunt foarte mic pentru volei, la 17 ani 170 si nu am mai crescut.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Am impresia ca tu iti si faci prea multe griji...''imi e frica sa nu am ceva grav'' sau ''nu mai cresc''
relaxeaza-te! corpul nu se dezvolta in stres! pentru un viitor potential medicinist ar trebui sa stii asta.
Ceea ce ai tu s-ar putea sa fie,cel mai probabil, o lipsa de magneziu si cine-o stie, poate si ceva vitamine din complexul b,in mod special. Se rezolva. cand te stresezi,magneziul se pierde. el este folosit intai pentru creier si nervi, apoi pentru muschi. e posibil sa fie o deficienta de magneziu, cum ti-am spus si sa iti tremure muschii pentru ca nu mai au ''munitie''. exact cum ii tremura mana unuia pe pistol cand nu mai are gloante, fix atunci cand ii trebuiesc! laughing
Manaca verdeturi multe. te vor face sa te simti viu, iti vor da, pe deasupra, si nutrientii de care ai nevoie! Numai bine!

| AlinTnT a răspuns:

Cu placere