| Reghqen a întrebat:

Salut,

Flotările în pumni chiar întăresc metacarpienele?
Am auzit foarte des exercițiul ăsta și voiam să știu dacă e adevărat sau fals că le întărește.
Dacă e adevărat, în cât timp o să observ primele rezultate?

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Rezultatele se vad in ani de zile.

Ca sa intelegi 6 luni = APA DE PLOAIE. Asa ca o luna jumate, cat ai facut tu, iti dai seama ce e.

Copil mic...

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Oasele au nevoie de oarece solicitare, dar nu te aștepta să se îngroașe semnificativ.

| badriel a răspuns:

Mai mult te dai mare in fata fetelor asa (nu zic ca e rau) altceva nu cred ca poti primi sau ceva

| Diegoxyz a răspuns:

Iti dai seama ca le întărește e ca si cum ai ascuti un cuțit zi de zi..rezultatele diferă în funcție de intensitate si multe alte chestii
Eu cred ca dupa o luna o sa simti o diferență

| andreiutuz25 a răspuns:

Pai da le intaresc destul dar chestia e ca rezultatele se vad in functie de corp si de cat de multe flotari faci tu in pumni. Eu faceam vreo 50-70 pe zi iar rezultatul s-a vazut peste o lună si jumate. Sper ca ti am fost de folos.

| andreiutuz25 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bossule, imi primul rand am 19 ani.
in al doilea rand eu am spus ca e in functie de corp si de cat faci tu.
la mine chiar s au vazut rezultate pentru ca faceam destul de multe si mergeam la sala si dinainte. in fine, ofticati gasim peste tot

| AnastasiaK a răspuns (pentru andreiutuz25):

O curiozitate am si eu: ce rezultate ai VAZUT tu mai exact? Ca la antrenamente eu fac flotari in pumni de cativa ANI, nu luni si cunosc oameni care au facut asta cateva ZECI de ani, dar unul n-a VAZUT ca i s-au intarit metacarpienele. laughing Deci, cum ajungi sa vezi/constati treaba asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreiutuz25):

19 ani, adica abia ti-ai luat permisul de 1 an si probabil inca locuiesti cu mami si cu tati si imi explici tu mie laughing

Dispari ma, copil pampalau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreiutuz25):

Rezultatele se vad in ani de zile.

Ca sa intelegi 6 luni = APA DE PLOAIE. Asa ca o luna jumate, cat ai facut tu, iti dai seama ce e.

Copil mic...