| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salut, ideea este ca vreau sa ma duc la armata și am probele sportive in care sunt și tractiunile, fac 2/3 maxim corecte și trebuie 6 ce suplimente nutritive mi-ați recomanda? Mai am aproximativ o luna pana la proba sportiva. Fac o data sau de 2 ori pe zi tractiuni, flotări, abdomene dar vreau sa iau ceva sa ma ajute sa nu am probleme/surprize acolo ca nu pot sa fac.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Fac o data sau de 2 ori pe zi tractiuni,"

nu ajung, inmulțește cu 10

| Cosmin86 a răspuns:

Fa si tractiuni cu greutate, leaga un disc de 10kg de tine (daca nu ai la sala, ia un rucsac cu ceva greu in el, dar MINIM 10kg). Apoi cand o sa faci doar cu corpul tau, o sa ti se para mai usor.

p.s.: doar 6 tractiuni la armata? pe bune?

| RobertMoon a răspuns:

Capsule de Tribulus terrestris... găsești la orice plafar, iei 2-3 capsule pe zi.

https://vegis.ro/blog/tribulus-terrestris-proprietati-si-beneficii/

| RobertMoon a răspuns:

Acolo sigur e armata pentru bărbați sau pentru fetițe? 6 tracțiuni wtf...

| HadesSs a răspuns:

Nu exista pastile sau suplimente ''minune'', o alimentatie corecta, in plus poti face un antrenament cu greutati pentru ati creste forta in maini si bineinteles exersat in fiecare zi,

| JUNNKiE47 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=amqP8GB-GNE -> acest tutorial sper că te poate ajuta, încearcă să iei un pre-workout cu vreo 10 minute până să faci tractiuni, probabil vei fi mai focusat pe si energic pe antrenament.