| SuntMidu a întrebat:

Salut! Ieri mi-am achiziționat o bicicleta din Decathlon, bicicleta a fost verificată, reglata la ei, dar după ce am ieșit din magazin cu ea și am dat câteva ture, a început să scârțâie frâna pe spate (frâna mecanica pe disc). Dacă aveți vreo soluție, am reglat și etrierul și tot nu dispare suntetul. Bicicleta este un ROCKRIDER ST120

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la ei si rezolvi problema nu umbla tu la ea ca pierzi garantia.

| SuntMidu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am service 6 luni gratuit, dar sunt destul de departe fata de magazin Decathlon și încerc sa caut alta soluție. Nici transport cu ce S-o duc nu prea am. Dacă chiar nu găsesc o soluție fără sa desfac ceva ma voi duce la ei.

| Wr3nch a răspuns:

Mergi cu ea inapoi la ei, ai garantie si trebuie sa te ajute.

| SuntMidu explică:

Am văzut ca pot scapă de "scârțâială" coborând un deal abrupt ținând frâna, astfel încât sa se încingă și sa se curețe, dar bicicleta e noua, nu văd de ce ar fi murdar Discul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SuntMidu):

Nene tu crezi ca se mai fac lucruri de calitate cum se facea pe vremea lui nea nicu ceausescu, nu, acum se fac la norma si multe sunt chinezarii ordinare