| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Îmi puteți spune niște exerciții eficiente pentru abdomen?
Și de câte ori trebuie să le fac.

Răspuns Câştigător
| NDC12 a răspuns:

Atunci : Ridicari de trunchi ( te uiti pe youtube sa le faci corect).
-Ridicari de picioare din culcat.
-Crunch.

Si cred ca sunt destule, nu le faci in fiecare zi doar 3-4 zile pe saptamana.
Cat despre dulciuri, sa zicem ceva dulce dupa antrenament, daca nu te poti abtine, dar nu mult.

8 răspunsuri:
| UrsuletzuMare a răspuns:

Buna Pai poti sa faci zilnic abdomene si bineinteles sa ai o dieta cat de cat nu dupa ce le-ai facut sa manaci ciocolata...Azi faci 5 Maine faci 10 Poimaine faci 15 si tot asa si intr-o luna tii se vede ceva ca ai dat jos din burta cel mai bun medicament am incercat si mi-a reusit aveam la abdomen 80 la varsta de 14 anii acum am tot 14 ani dar am la abdomen 60 deci e suuuper 100% natural

| bbbbb89 a răspuns:

Salut! intra pe youtube si scrie 8min abdomene.te rupe

| NDC12 a răspuns (pentru UrsuletzuMare):

Deci esti doar un copil firav.

Nu dai burta jos cu abdomene.

| DonotPositive a răspuns (pentru NDC12):

Nu sunt chiar firav... Totuși îmi lipsește alimentația. adică nu mănânc foarte sănătos. De fapt nu prea mănânc mult.
Aș vrea să știu câte trebuie să fac (abdomene) și să mănânc sănătos înainte după ce fac sau după? Vă rog detaliați mai mult.
P.S: Am 14 ani.

| NDC12 a răspuns (pentru DonotPositive):

Ok,nu tie iti spuneam asta, ci la ala cu "dai burta jos daca faci abdomene ".

Cu abdomene nu slabesti, deoarece cu abdomene nu arzi caloriile.

Oircum ai 14 ani, mai asteapta si tu, aici totul consta in alimentatie, trebuie sa nu mai mananci carbohidrati ( fara cartofi prajiti, fara dulciuri, fara fast-food, etc ) + cardio.

| DonotPositive a răspuns (pentru NDC12):

Nu vreau să dau jos din burtă am 45 kg n-am grăsime aproape deloc.
Mi-ai putea spune la ce interval aș putea mânca pic de dulcuri?
Și prima întrebare îmi dai niște exerciții, cam câte trebuie să fac.
Mulțumesc anticipat.

| DonotPositive a răspuns (pentru NDC12):

E perfect. Cred că o să fac antrenament mai intens, desigur cu odihniri.
Cât despre dulciuri, o să mănânc poate 2-3 napolitane aproape în fiecare zi, sper să nu afecteze prea mult. Merci... Baftă