| Kawasakik a întrebat:

Imi puteti recomanda un antrenament prentru sala?
Eu pana acum am facut:
-Luni:biceps,spate,antebrat
-Marti:triceps,piept,umeri
-Miercuri:picioare,abdomen
-Joitongueauza
-Vineri:biceps,spate,antebrat
-Sambata:triceps,piept, umeri
-Duminicatongueicioare, abdomen
Am 16 ani, 1.82, 75 de kg si nu iau suplimente.Am 1 an si ceva de sala.Si 3 inainte sa ma apuc de sala doar de flotari si tractiuni.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cum sa lucrezi aceleasi grupe de muschi de doua ori pe saptamana.

Luni : Piept si spate + Abdomene

Miercuri : Bicepsi, Tricepsi, Antebrate

Vineri : Picioare ( Gambe, Cvadriceps, Femurali )

| ruddy a răspuns:

Salut.
Exista multe variati de antrenament. Full body de 2-3 ori pe saptamana/Push pull legs/ upper body and lower body. Aceste antrenamente au ajuns mai cunoscute dupa 2015. Eu ma antrenez mai old school, o grupa mare cu o grupa mica.
Nu exista un andrenament minune, la unii functioneaza la altii nu, tu trebuie sa iti gasesti propiu antrenament, cu care poti creste, si sa mergi cu placere la sala. Asta inseamna sa incerci mai multe tipuri de antrenamente.