| Cornet5 a întrebat:

Salut! In curand as vrea sa achizitionez un Skateboard pentru ca mi se pare interesant si intotdeauna am vrut sa incerc. In mare parte vreau sa ma plimb cu el in timpul liber si poate sa fac niste trick-uri de baza.

Tin sa mentionez ca nu am deloc experienta asa ca nu stiu ce e de calitate, ce e teapa sau DO's & DON'T's.

Asa ca de unde as putea cumpara un Skate de calitate la un fel preten decent (site, magazin - Romania)? E mai bine sa merg fizic in magazin ca sa-l incerc acolo? La ce trebuie sa ma uit cand aleg Skate-ul tinand cont ca sunt incepator? Ar trebui sa achizitionez si accesorii pentru skate sau nu e neaparat?

Sper ca nu am pus multe intrebari si ca am selectat categoria potrivita. As aprecia mult daca mi-ati raspunde.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Salut
Daca vrei online: https://skateboards.ro/......kateboards

https://www.skates.ro/skateboard

Fizic nu cred că vei găsii ce vrei

Când îl alegi trebuie sa îți placă, sa spui "asta e pentru mine"

Accesoriile nu sunt necesare
Doar că trebuie neapărat niște piese pentru protectia ta, genunchiere, cotiere etc

| Cornet5 explică (pentru Alverto):

Multumesc mult!

| dmz123 a răspuns:

Https://www.bravosport.ro/cuvant-skateboard eu de aici i-am luat copilului. Au si accesorii si sfatul meu e ca la inceput daca vrei sa inveti sa faci cateva scheme, sa iti iei si genunchere, cotiere si neaparat casca. e mai bine sa fii protejat