| Powerups a întrebat:

Salut.
In legatura cu cresterea in masa musculara la sala, am bratele cam micute si asta ma enerveaza. Le antrenez o data pe saptamana(nu le supraantrenez) sau cand simt ca sunt "vindecate", in ziua de pauza(miercuri) mai fac 3 seturi pentru biceps acasa(am niste gantere), dar rar.
Merg de 4 ori pe saptamana la sala pentru a lasa muschiul sa se refaca.
1) Cand incep antrenamentul, sa termin exercitiile pentru triceps si abia apoi sa ma apuc de biceps, sau sa fac un exercitiu pentru ticeps, unul pentru biceps si tot asa?
2) Pana acum am facut prima varianta. Credeti ca de aceea nu am crescut prea mult in biceps/triceps? Eu cred ca nu.
3) Fac sala de 6 luni si ceva, recomandati iCreatine/iMass?
Am 16 ani in caz ca ar conta >- Inaltimea nu o stiu exact, intre 1.70 si 1.74 banuiesc, intre 56.7kg si 58kg.
Punctul meu forte este pieptul.

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Zi concret ce faci la antrenament, pentru fiecare grupa.

| Soryn2244 a răspuns:

Incearca antrenamentul asta luni biceps piep marti triceps spate miercuri pauza joi umeri picioare vineri cardio-abdomen...cat mai multa carne de vita nu porc vitamine solubile multivitamina si magneziu separat cereale tip furaj se gasesc la lidl 10-12 lei kg cu lapte crud.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Soryn2244):

Luni biceps si marti spate? Serios?

Intre piept si triceps( si intre biceps si spate ) se lasa cel putin 1 zi libera.

Carnea de porc ce-are?

Lapte crud?

Apuca-te de sah... n-ai nicio treaba cu sportul asta.

| Powerups explică (pentru Cosmin86):

Mai bine vii tu si o aduci si pe maica-ta si ma apucati amandoi de pul@.
Poate ca se lasa o zi libera, in fine,,,, insa esti atat de batut in cap incat comentezi despre faptul ca fac piept si spate in aceeasi zi? Ma, idiotule, faci sala de atata timp si atat nu stii. Atatia culturisti faimosi, pana si Arnold, poate pe ala il stii si tu, "informatule", lucrau aceste doua grupe in aceeasi zi.
Nu vad unde este problema in a face piept si spate in aceeasi zi, deoarece eu nu ma simt obosit/extenuat.
Mortii tai de increzut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Powerups):

Arnold manca 3-4 kg de carne pe zi + injectii de steroizi.

Cat timp tu NU ai nici pe aproape regimul lui, e stupid sa-i copiezi antrenamentul.

Mai documenteaza-te cum e cu copiatul antrenamentului unui sportiv profesionist...

Si nu sunt increzut, doar ca nu sunt un copil firav, ca aia care fac piept-spate in aceeasi zi.

Copii pampalai si firavi, il imita ei pe Arnold si nu mananca nici macar 2 kg de carne pe zi! Dar ei imita!

| Soryn2244 a răspuns (pentru Cosmin86):

La 120 kg de carne pe mine cred ca am o treaba dar nah. fiecare e liber sa-si dea cu presupusu...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Soryn2244):

Nu tie ti-am comentat ce-am zis de copiat antrenamente...

| BodoBog a răspuns:

Stai cum te-a lăsat Dumnezeu omule...nu toți suntem la fel, unii suntem mai slabi, alții mai grași.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BodoBog):

Ce raspuns e asta? laughing)