| Alin80351 a întrebat:

in legatura cu pariurile sportive.Am o nelamurire cu sistemul. Daca pui doar 2 lei si alegi cu sistem 5 meciuri din 16, chiar poti lua si pana la 1200 lei?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Foarte greu sa ajungi la un castig minim de 1.200 de lei. Castigul maxim ar trebui sa fie imens, iar meciurile jucate pe bilet, pentru a putea avea un sistem viabil 5/16 cu 2 lei, ar trebui sa aiba cote de peste 25. Fiecare meci sa aiba cota 25, nu toate cumulat. E cam imposibil sa castigi asa. Joaca mai bine un bilet simplu, fara sistem, cu 2 lei cota 500 asa. De preferat sa aiba Pariu Sansa si/sau Bonus Dublu. Poate, o data, da norocul peste tine si il prinzi.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, este posibil, daca alegi cele mai imposibile combinatii si acele ies toate castigatoare.

De exemplu, la o cursa de cai pariezi pe cel mai nenorocit cal care este si schiop pe deasupra.
Tot restul lumii pariaza pe ceilalti cai, iar daca xchiopul tau castiga totusi, atunci iei bani foarte seriosi big grin

| Alin80351 explică (pentru Bula):

Ziceam daca imi ies 5 meciuri din oricare alea 16, primesc banii sau se calculeaza altfel?

Bula
| Bula a răspuns:

Daca mizezi pe meciuri scoruri cat mai imposibile si acele scoruri se adeveresc la urma, atunci castigi foarte mult. Cu cat este mai imposibila miza pariata, cu atat iei bani mai multi daca iti iasa.

| Alin80351 explică (pentru Bula):

Nu neaparat cele mai imposibile, pur si simplu daca imi ies 5 din alea 16, tot atatia bani iau sau mai putini?

| Bula a răspuns (pentru Alin80351):

Depinde de cotatia lor.