| Anonim420420 a întrebat:

Salut, in orasul meu sunt 2 sali de fitness. Una la care merg eu si se plateste (pentru ca acolo este mereu detinatorul acesteia) si alta care este inclusa intr-o pensiune la care nimeni nu plateste, toti merg acolo deoarece nimeni nu verifica niciodata (cred ca niciodata) cine cum vine.
Multi se duc la aceea pe moca, eu merg la cea care se plateste(cinstit).
Sunt eu mai prost ca restul ca fac treaba asta? Sau mai bine raman eu cinstit si ii las pe ei sa profite de aia pe moca rolling on the floor? Astept pareri

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu esti prost esti un om cu bun simt.
Dar poate ca sala la care tu platesti are mai multe aparate si beneficii, iar la cea care nu platesti poate nu exista anumite facilitati, nu am idee cum e a voi.
Pe de alta parte mi-a placut argumentul ca platesc ca la sala la care ma duc pentru ca este acolo in permanenta detinatorul salii...crezi ca la Gold's Gym venice din California (una dintre cele mai cunoscute sali de culturism din lume) nu plateste lumea abonament ca nu e ownerul la receptie? salile mari au angajati!

| baru a răspuns:

Conteaza ce urmaresti. Pune pe primul plan interesul tau...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai macar platesti si esti singurel acolo. Vip

| sierra1 a răspuns:

știi vorba aia: dai un ban dar stai in față

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu esti sarac cu duhul, si cei cativa banuti nu te stramtoreaza, atunci DA, E MAI BINE SA PLATESTI!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Nu ai de ce să te simți prost.

| Osneros a răspuns:

Daca nu e ingramadeala ca la concert la sala de la pensiune esti prost.