| Sava_Alex_1999 a întrebat:

Salut.
In seara asta m-am apucat de genoflexiuni, eventual flotari, deoarece vreau sa ma pun serios pe slabit (am 14 ani, 52kg si 1.51 la inaltime). Si ma consider cam grasut...
Cu flotarile nu prea am probleme, fac cate 50 pe seara. Dar cu flotarile am problema, abia pot sa fac 2.
Intrebarea e: Ce pot sa fac in privinta asta? Cum as putea sa incep treptat?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-as sfatuii sa incepi cu alergarea in jurul casei, a blocului, sau aparcului din apropiere. Cu genoflexiunile si flotarile nu slabesti, doar iti mentii muschii in forma, ori daca tu nu-i ai inca, pentru ca ai mult tesut adipos, este frectie la picior de lemn ce faci.
Ia-o logic si normal cu alergarea pe bicicleta, pe jos, pe aparate, dar macar 5km pe zi, uracand treptat pana la 10km/zi. Atentie, nu mers lejer ci alergat, ca la sfarsit de cursa sa storci tricoul de transpiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Ai rabdare cu tine, in timp iti mai creste rezistenta. Nu pot trece dintr.o data la 100 de flotari pe o serie...
Ii bine c.ai inceput, acum important ii sa fi constant, sa faci asta zilnic.
Apropo ai putea pe langa genoflexiuni si flotari sa incepi si cu abdomene.
Bafta!

| BarosanulCristi a răspuns:

Iti recomand sa incepi sa antrenezi muschii maini. Aceia sunt importanti la flotari. Si sa faci astazi 2, maine 3 si tot asa