| Anonim420420 a întrebat:

Inainte de pandemie mergeam la sala si aveam 70kg. Dupa pandemie nu am mai facut nimic si am ajuns la 65 si abia mai ridic jumatate din greutatea pe care o ridicam. Ce sfaturi imi dati pentru a ajunge la pregătirea fizica la care eram atunci si cum sa cresc înapoi in greutate? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Sa mananci proteine, chiar si 3-4 fripturi pe zi. Nu e suficient sa mananci "mult", daca nu ai suficiente proteine in mancare!

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

El nu vrea sa se ingrase, ci sa creasca in masa musculara.

Daca pui 20kg de muschi VS 20 kg de grasime... in ambele cazuri cantarul arata acelasi lucru, doar ca tu arati COMPLET DIFERIT.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu-l mai invata imbecilitati ca habar nu ai ce vorbesti

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te la PNL-ul tau si lasa-ne!

| AnastasiaK a răspuns:

Nu e logic ca trebuie sa faci ce ai facut si atunci ca sa ajungi acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa multe exerciți care sa te ajute în pregătire fizica, nu la slăbit. Singura metoda sa pui în greutate este dacă mănânci mai mult. Mult noroc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Psd-istule nu mai da sfaturi gresite pe aici

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mars, Iohannist prost!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa mananci proteine, chiar si 3-4 fripturi pe zi. Nu e suficient sa mananci "mult", daca nu ai suficiente proteine in mancare!

| ruddy a răspuns:

Sa cresti in greautate ai nevoie de un aport mai mare de colorii. Daca mananci mult nu inseamna ca ii si ok. Poti manca 1 kg de spanac (230cal) care este echivalent cu 40grame de alune caju.Pe langa acest aport de calorii, pentru a obtine masa musculara, trebuie sa iti asiguri si protiena zilnica, undeva intre 1.6 si 2.1 grame pe kg.