| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, inainte faceam in jur de 45 de flotari, am luat pauza cam 3 luni de la exercitiile fizice iar ieri am incercat sa fac iar flotari si nu am reusit sa fac mai mult de 20, astazi la fel, este normal? Ce este de facut?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i normal ce ti se intampla acum, fiindca ai pierdut tot antrenamentul si acum trebuie sa o iei de la zero, sau ma rog de la 20 de flotari in sus.
Este de lucrat ZILNIC cate 20 de flotari si cresti progresiv la fiecare 3 zile, cate 5 flotari.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este normal. Ce este de facut? Fi constant, nu mai lua pauze atat de lungi. Totusi daca faci cat mai multe flotari dintr-un punct nu te mai avantajeaza foarte mult deoarece este un exercitiu repetat si corpul va invata sa aloce resurse incat sa mentina acea miscare repetata fara pre mult efort. Daca nu le diversifici nu vei creste in masa musculara sau forta dar te va ajuta sa te menti.