| Denis539 a întrebat:

Intrebarea asta este pentru cei ce fac sala. Ce exercitii pot sa fac ca sa lucrez antebratul si incheietura? Fara glume gen "astepti sa plece mata de acasa, te bagi sub plapuma si o freci va rog. Le am foarte slabe si sunt pus la skanderberg.

Răspuns Câştigător
| XxXxMariusXxXx312 a răspuns:

Pui mâna pe banca, cu incheietura la marginea acesteia, iei o gantera de cat vrei tu si-o misti sus si jos, doar din incheietura, lucrezi si incheietura si antebratul. Pentru antebrat ar mai fi sa iei o banca d-aia inclinata, oblica, iei o ganteră, stai in spatele bancii, iti pui mana pe spatar in jos si faci miscari repetate sus-jos. Dar intinzi mana cat poti de tare pentru a forta si antebratul. Altele nu stiu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru XxXxMariusXxXx312):

E unul din cele mai proaste exercitii... bun sa-ti distrugi incheietura.

http://www.topculturism.ro/antrenament-antebrat/#.VxdcBTB96SQ

Vezi punctul 3, iti spune sa renunti fix la exercitiul pe care vrei tu sa-l faca :)

1 răspuns: