La 12 ani ce exerciții pot face pentru a slabi pe lângă o dieta sănătoasă?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Miscare afara, cat incaoe, cu prietenii: fotbal, handbal, baschet, tenis de masa, catarat pe copaci, ajutat la munci in gradina si in jurul gospodariei etc. etc.
Principalul e sa fii mai mult in miscare decat pe scaun sau in pat!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Genoflexiuni, flotări, abdomene. Le poți face și la tine acasă în cameră.

| LPCTSTR a răspuns:

Caută aplicații pe Play Store.
Eu o folosesc pe asta:
https://play.google.com/......ps/details
Aș vrea să-ți zic că-și face efectul, însă abia am început s-o folosesc.

| DarthNiger a răspuns:

Ai putea sa alergi in fiecare dimineata timp de 15-20 de minute prin oras sau dai ture de parc, ai putea si sa practici un sport, cum ar fi fotbalul daca iti place.

Răspuns utilizator avertizat
| cosmin1324 a răspuns:

Mers pe bicicleta, alergare