| gabo011 a întrebat:

Salut! La fotbal este permis sutarea cu varful piciorului?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este permisa, poti suta cu orice parte a piciorului, conteaza prea putin, important este sa nimeresti poarta.

| darrio2007 a răspuns:

Da, in poarta sa se duca.

| Lukasssz a răspuns:

Poti, te strig Ghita de acum in colo.

| Brizbriz a răspuns:

Permis, EVIDENT, poti lovi cu orice parte a corpului in afara de maini

recomandat... evident ca NU, respectiva chestie da o viteza mult mai mare a balonului, DAR este MUUUULT PREA IMPRECISA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu spitul, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că da.
Nu ai vizionat nici un meci până acum?

| TheStrategist a răspuns:

Da, poți șuta cu ce parte a piciorului vrei tu.

| Saiko93 a răspuns:

Da si nu. Da deoarece efectuezi o lovitura mult mai rapida. Nu din 2 motive, poti risca cartonas galben sau rosu de intra oponentul din plin in tine. Zic, el va face de asa natura sa para ca l-ai lovit incat sa castige lovitura libera sau penalti in functie de situatie. Nu este tocmai cea mai inspirata idee deoarece iti poate fura mingea daca altcineva e mai ager ( ex. cu capul) sau poti risca sa ratezi poarta. Nu e tocmai cea mai indicata tehnica ( poate aluneca sa zicem prin absurd pe vreme ploioasa sau pur si simplu o initiere a atacului nereusita... )

| Drimmero a răspuns (pentru Saiko93):

Cred ca urmaresti alt sport.

| 3824060673 a răspuns:

Da, dacă nu ai altă variantă