| LacustaXD a întrebat:

La sala se pot face muschi ( masa musculara) si fara proteine, suplimente etc?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar tu crezi ca stramosi nostru nu aveau masa musculara? degeaba iei proteine, suplimente daca tu nu esti genetic facut sa iei in masa musculara rapid, fiecare organism are o limita plus ca masa musculara are mai mult legatura cu testosteronul, eu recomand vitamina d si zinc

| Cosmin86 a răspuns:

Alea conteaza 10%... 90% conteaza alimentatia.

Spre exemplu: cate fripturi mananci pe zi?

| Freya1 a răspuns:

Da

| peperonies a răspuns:

Daca mananci corespunzator da.

| DovleacTurbat a răspuns:

Proteinele le iei din mancare. Suplimentele sunt tot mancare sub forma rapida sa le zicem asa, ce vreau sa zic cu asta: nu ai timp sa mananci asa ca iti faci un shake si ti-ai luat macronutrientii pe care ii puteai lua la fel de bine dintr-o masa copioasa. Investeste in alimentatie cat de mult poti, fa chiar si sacrifcii si vei fi rasplatit.

| Victor453 a răspuns:

Desigur