| FloAlexG a întrebat:

M-am apucat de sport dupa o perioada care nu am mai facut nimic timp de vreo 2 ani din cauza la anxietate la panica la ipohondrie, ce pot sa zic deci fac sport si inima simt k imi sare din piept, am facut un ekg o radio grafia la plămâni si o ecografia la inima si analize la sânge și tot, sunt complet sănătos, dar când vine vorba de sport obosesc extrem de repede, trebuie sa adaug k sunt in Olanda si sunt cam stresat cu dorul de acasa, si cred ca din cauza asta am si probleme cu somnul, am 20 de ani si starea mea de sănătate este buna, dar ce pot sa fac sa imi revin la performanțele care le aveam odată?

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Pur si simplu la fiecare exercitiu in parte respiri, fiecare avem tendinta de a ne tine respiratia cateodata si involuntar pentru a mai putea face 1 repetare 2 in plus laughing.

4 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Sa o iei de jos, sa o iei cu inceputul la fel cum ai facut prima data, in prima zi. Ai grija la respiratie in timpul executiei. Ia-o usor.

| FloAlexG explică (pentru DovleacTurbat):

Deci sa nu imi fac probleme nu?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru FloAlexG):

Nu, mai ales ca ai facut un consult de specialitate. Repet, ai grija la respiratie in timpul executarii.

| FloAlexG explică (pentru DovleacTurbat):

Cum sa respir corect imi poti explica te rog?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru FloAlexG):

Pur si simplu la fiecare exercitiu in parte respiri, fiecare avem tendinta de a ne tine respiratia cateodata si involuntar pentru a mai putea face 1 repetare 2 in plus laughing.