| GulDan a întrebat:

Luni am biceps si piept, lucrez biceps vreo 3 exercitii dar sunt prea epuizat sa fac toate exercitiile bune pentru biceps.Si vineri mai fac 2 exercitii pentru biceps ce mi-a ramas(cu bara si cu gantare) Luni fac(2 tipuri de tractiuni si banca scot) E bine daca procedez asa?

4 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Sper ca incepi mai intai cu piept si apoi cu biceps... acuma depinde pentru ce faci tu, daca faci pentru slabit, fa cu greutati mari, cateva serii, daca faci pentru definire, fa cu niste greutati care stii ca le poti ridica de cat mai multe ori, gen 20-25 repetari pe serie, cate 4 serii la fiecare aparat... pune celelalte exercitii de biceps joi, marti pui spate cu triceps si trapez, miecuri picioare, iar de joi le repeti iar, sambata poti sa iti iei de fitness, alergi, bicicleta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru HelpMeNow):

Cu 20-25 de repetari faci REZISTENTA, NU definire

definirea se face din alimentatie, NU din exercitii

| HelpMeNow a răspuns (pentru Cosmin86):

Si din exercitii... cat mai multe repetari cu greutati acceptabile big grin

Dar mai ales, ai nevoie de AMBITiE!

| Cosmin86 a răspuns (pentru HelpMeNow):

Tu ai itneles ce-am scris?

"cat mai multe repetari" NU e definire, e PROSTIE

Mai documenteaza-te :
http://www.cristianmargarit.ro/2011/02/antrenament/masa-vs-definire