| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, m-am apucat de sala și vreau sa îmi fac un plan cum sa mănânc și ce sa mănânc, mi-am propus ca dimineața sa mănânc fulgi de ovăz cu migdale, unt de arahide, semințe de chia, lapte fierte puțin, înainte de sala (după amiaza) piept de pui cu orez și cu legume inghetate. As dori dacă se poate sa ma mai ajutați cu niște sfaturi legat de partea alimentara. Mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Pare ok insa ai nevoie si de proteine cum ar fi ouale, naut, linte, soia si daca vrei proteina pura bea zer.

https://www.youtube.com/watch?v=fMgR24Cmvfs

| RxTx a răspuns:

Eu am slăbit de la 140 fara sala fara miscare.
Pama la 100.
Nu am mai mâncat pâine ulei grăsimi carne
Am băut doar apă de la robinet

Am mâncat mâncare de post

Găsești rețete bube de mancare superba pe site-uri de vegetarieni adventiști

Am slăbit in 3 luni

A elementul principal a fost grepfrut roz

| idk3363535 a răspuns:

Buna! important este sa ai o alimentatie echilibrata. la micul dejun ai putea inlocui laptele de vaca cu lapte de soia, migdalele, canepa, orezul sau ovazul, deoarece e mai sanatos. la untul de arahide poti adauga banana si miere. daca iti place, poti face o salata de avocado, cu ceapa, ulei de masline, si sare de himalaya. la pranz o supa si felul doi, carne cu legume. intotdeauna e bine sa asociezi carnea cu legumele, adica sa le mananci impreuna. seara trebuie ceva usor, spre exemplu o salata de legume, paste etc. incearca sa eviti zaharul si glutenul, continute de produsele de patiserie in special si bineinteles, ar fi bine sa bei cat mai rar sucuri acidulate sau cu conservanti. sper ca te-am ajutat.