| andrewwyyyyy12345 a întrebat:

Salut,m-am apucat recent sa fac abdomene, flotari si genoflectiuni. Vreau sa-mi fac patratele si muschii mai mari (la mâini in general). Fac in fiecare dimineata si in fiecare seara cate 20 flotari / 50 abdomene si cate 15-20 genoflectiuni. Incerc sa mananc cat mai sanatos, nu mai consum chipsuri / sucuri. Ce m-ati recomanda ca alimentare? Si in cate zile / saptamani / luni o sa se vada rezultatele daca contiuni asa? Ce schimbari pot sa fac? Vreau sa specific ca pe viitor o sa-mi achizitionez un sac de box + manusi de box, posibil si haltere de 5 - 10kg pentru inceput.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa faci mai multe flotari si abdomene! Esti baiat, ar trebui sa faci cate 50 din fiecare si zilnic sa adaugi cate 10.
Pentru alimentatie, incearca sa mananci mai multe proteine atat din carne cat si din legume.

| Betty12345678 a răspuns:

Creste numarul exercitiilor in fiecare zi.Alergatul e de asemenea util. http://www.romedic.ro/dieta-pentru-cresterea-masei-musculare-0P32482

| SuplimenteNutriline a răspuns:

Alimentatie echilibrata, exercitii fizice si ceva suplimente nutritive (daca ai carente) Uite un site care are asa ceva : http://nutriline.ro/concentrate-proteice/izolate-proteice