| Anonymus12321321 a întrebat:

Salut, m-am gandit sa ma reapuc iarasi de excercitii acasa de "abdomen", "brate", etc. Si vreau niste sfaturi de la voi, cei care au facut asta, care fac asta, cam ce sa mananc pe zi, etc. Daca exista o aplicatie buna pe "Magazin Play" sa ma tin de el sau un program de antrenament acasa.
Am 16 ani si 60 KG.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Muschi acasa = aberatii de copii mici.

du-te la sala, acasa probabil ai maxim o bara de tractiuni si niste paralele pentru dips.

| MoonJumper45 a răspuns:

Hei, ca să crești mai repede în masă musculară și mai vizibil, ar trebui să mergi la sală, exercițiile de acasă vor avea un rezultat cu mult mai slab.
În legătură cu mâncatul, poți descărca o aplicație numită LifeSum (parcă). În funcție de ce obiectiv alegi, adică îngrășare/slăbire, îți arată câte calorii trebuie să consumi zilnic. De asemenea, poți vedea câte calorii conține mâncarea pe care ai consumat-o. Sper să te ajute.