| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut, m-am ingrasat, am 65 kg si 1, 63, intr-o luna jumate prin mult sport si dieta echilibrata voi slabi destul de vizibil? Dau funda, urgent

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti slabi intr-o luna vizibil, mai ales daca vrei sa o faci cu dieta sanataosa si sport.
Intr-adevar ai 15 kg, peste greutatea normala pentru varsta si inaltimea ta.
Apuca-te serios sa-ti schimbi stilul de a manca si fa sport, ca sa nu ajungi o fetita grasa, cu probleme complexe de a-si face prieteni sau un iubit.

| Catrice a răspuns:

Dacă ajungi la 40-45kg, o sa fie vizibil.

| aXy99 a răspuns:

Poti slabi maxim 8 kg. Si 8 kg e cam mult. Da, la 8 kg va fi vizibil.

| Uvox a răspuns:

Scuza-ma, eu am slăbit 4 kg in o săptămână dar sa nu ma întrebi cum.
Atât spun, un necaz mare sau o durere pe masura si gata.
Si fara sala.
Da, este posibil dar sa faci ce si cum trebuie.

| Andreeaioan115 explică (pentru Uvox):

E timp destul? Vreau sa ma duc in Germania si ma tem ca nu voi reusi

| Simpatic a răspuns (pentru Uvox):

Dar nu este cel mai eficient mod
Vrei sa iti spun recordul meu de slabire nesanatoasa si involuntara?
6 kg in 5 zilewinking

Revenind la subiect slabitul trebuie sa se faca corect si mai ales in timp, adica nu trebuie sa ne impunem un death line care stim din start ca este foarte foarte greu de atins.
E precum baieteii care se apuca de sala cu 1 luna fix inainte de vara ca in vara sa ii prinda chipurile cu muschi...

| Uvox a răspuns (pentru Simpatic):

Nu este cazul sa imi spui, am "descoperit" si eu o cale nesănătoasă și involuntară.
Daca si la tine a fost dintr-o cauza externă, imi pare rau.

| Uvox a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Timp este. Depinde ce target ti-ai propus, cat de motivată si foarte important, cat de informată esti.
Este un efort pentru organism si sunt si riscuri daca procedezi cum nu trebuie.

| andreealoica28 a răspuns:

Sa iti ajute domnulaughing ca daca poti face sport si dieta clar slabesti. Eu am 60 si 1.68 m azi am lesinat ca nu am manacat de 2 zile. Deci nu recomand infometarea pentru ca seara te ia foamea si infuleci mult. Inportant este 2 L de apa! Te umple si mananci mai putin. Ajuta si la slabit hidratarea corecta. Pup