| UpSideDowNnN1 a întrebat:

Salut, ma antrenez pentru probele de la armata, mai exact vreau sa dau la scafandri militari operatii speciale si am ceva probleme cu alergarea, am 90kg, fizic atletic, sunt constient ca nu este nevoie de muschi in armata. Mai exact fac 2km in 7:37 cel mai bun timp si vreau sa stiu cum as putea sa ma imbunatatesc cu alergatul, cu rezistenta.Multumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Esti constient ca nu este nevoie de muschi in armata? Glumesti! Eu am intrat cu 91 Kg in armata (la 1, 90 inaltime) si in primele 6 luni am crezut ca dezertez! N-ai spus cat faci la 1 Km? Pentru ca asta vei da. Baremul este 3` 45" (baieti) 4` 10" (fete). Cum poti sa-l imbunatatesti? Alearga crescand treptat distanta si sa cauti sa pastrezi un timp cat mai mic sau dincontra, micsorezi timpul pe un Km.

| ovidiu123432 a răspuns:

Poti sa faci exercitii zilnice si din ce in ce mai multe si asa poti sa iti inbunatatesti rezistenta.